hσşqєLdiη aмa üγє σL!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
hσşqєLdiη aмa üγє σL!!

вu Siтєγє üγє σL! hєpSiγє dσγ!

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

mavi saçlı kız

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
bahar-eren
Admin
Admin
bahar-eren

Yaş : 30 Kayıt tarihi : 03/09/08 Mesaj Sayısı : 383 Nerden :

mavi saçlı kız Vide
MesajKonu: mavi saçlı kız   mavi saçlı kız EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 1:36 am

Arkadaslar bu kitabı kesnlikle tavsie ederim bi kızın günlüğü. Kitabın yazarı kızın kendisi, smdi o kız öldü bir hastalıktan !

Yazar:Burçak Çerezcioğlu
Yayınevi :Yapı Kredi Yayınlar

Kitabın Kısaca Özeti...

Kitapta Burçak adında bir genç kızın hayata dair hayalleri, umutları, acıları anlatılmıştır.Burçak'ın kendi ağzından anlattığı 16 yıllık kısa hayatı ne yazık ki acı bir sonla noktalanmıştır.

Burçak hayata gülen gözlerle bakabilen, hayata bağlı, neşeli bir kızdır.Ve hayatta iki hedefi bulunmaktadır.birincisi sinema sanatçısı, tiyatro oyuncusu veya manken olmaktır.Yani tanınmış, ünlü biri olmak istemektedir.Burçak'ın ikinci arzusu ise Amerika'ya gitmektir.Burçak çok küçük yaştan beri Amerika'da yaşamak, orada okumak istemiştir.Bu hedefi gerçekleşir ama Amerika'ya orada yaşamak için değil, son günlerini iyi geçirmesi için gider.Çünkü Burçak lösemi hastalığına yakalanmıştır.14 yaşında iken sırt ağrıları, halsizlik gibi nedenlerden dolayı hastaneye giden Burçak'ın önce sınav stresinden dolayı psikolojik bir rahatsızlığı olduğu söylenir, aynı belirtilerin artmasıyla hastaneye giden Burçak'a bu kez bir tür kemik hastalığına yakalandığı söylenir.

Rahatsızlığının artmasıyla hastaneye tekrar giden Burçak'ın lösemi olduğu anlaşılır.Ailesi perişan olur, çok üzülürler ve bu hastalığı Burçak'a anlatmaya karar verirler.Burçak hastalığını öğrenince önce şaşırmış, inanamamıştır, ancak hiçbir zaman yılmamış, her zaman kurtulacağını düşünmüştür.Ve doktorların iki ay ömür biçtikleri Burçak yaşama azmi ile iki sene hayatını sürdürmüştür.

Ailesi Burçağın Almanya'da tedavi olmasının daha iyi olacağını düşünerek Burçak'ı Almanya'ya götürmüşlerdir.Ve herkes Burçak için seferber olmuş, her yerde yardım için çalışmalar yapılmıştır.Burçak'ın en büyük korkusu saçlarını kaybetmek olmuştur, ama hiçbir zaman saçları tam olarak dökülmemiş ve dökülen saçları da peruk yapılmıştır.Ve Burçak'ın rahatsızlığın arttığı bir dönemde doktorun tavsiyesi ile ailesi en büyük arzusunu yerine getirmek için Burçak' Amerika'ya götürmüşlerdir.Burçağa ise iyileştiği için kendisine bir armağan olduğu söylenmiştir.

Ancak yapılan tüm çabalara rağmen Burçak kurtarılamamış, rahatsızlığa daha fazla dayanamayan Burçak 16. doğum gününe 4 gün kala sonsuzluğa kavuşmuştur.

ve kitabı okuyanlardan bazı yorumlar....

samyeli.35
Okurken boğazınıza birşeyler takılmıyorsa, kendinize şu soruyu sormayı ihmal etmeyin: 'ben nasıl bir insanım'

GÜMÜŞ SERVİ
Merhaba ben şuan 16 yaşımdayım ve üç yıl önce okumuştum bu kitabı.Okuduğum zaman beni biraz karamsarlığa uğratsada realist fikirlerimi netleştirmeme ve inançlarımı kuvetlendirmeme yardımcı oldu. Herkese öneririm güzel bir kitap.

zırrrrr
tamamiyle bi kızın günlüğünden alınmış ama hasta ve bi o kadarda yaşama bağlı bi kızın günlüğü hayattan kopamayan ailesi ve arkadaşlarıyla yaşama sıkı sıkıya tutunmuş bi genç kız mekanı cennet olsun acı içindeyken aşkı mutluuğu sevinci yüreğinden atmayan kaderine boyun eğmeyen her şeyiyle hastalığa göğüs geren bi kız etkileyici tavsiye ederim okuyun.

amandeli
kitabı baya bi önce okudum.ama güzel bi kitaptı.bu kitabı okuduktan sonra günlük yazmaya başladım.
alıntı
Kullanıcı İmzası
http://hepsiciyiz.forum-motion.com
RapAnqéLs <3
Admin
Admin
RapAnqéLs <3

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 20/09/08 Mesaj Sayısı : 372 Nerden : İstanbuL/Kıraç

mavi saçlı kız Vide
MesajKonu: mavi saçlı kız   mavi saçlı kız EmptyC.tesi Eyl. 20, 2008 11:20 pm

evet okunması gerekir.. özete bakılırsa spr kitapmış.. saol baharcm Very Happy
Kullanıcı İmzası
http://hepsiciyiz.forum-motion.com/forum.htm
yasémin*mügé

yasémin*mügé

Yaş : 30 Kayıt tarihi : 08/11/08 Mesaj Sayısı : 70 Nerden : ankara

mavi saçlı kız Vide
MesajKonu: Geri: mavi saçlı kız   mavi saçlı kız EmptyC.tesi Kas. 08, 2008 6:11 pm

kitabı bulabilrsem okurum guzell bi kitaba bnsioo...
Kullanıcı İmzası
RapAnqéLs <3
Admin
Admin
RapAnqéLs <3

Yaş : 29 Kayıt tarihi : 20/09/08 Mesaj Sayısı : 372 Nerden : İstanbuL/Kıraç

mavi saçlı kız Vide
MesajKonu: Geri: mavi saçlı kız   mavi saçlı kız EmptyÇarş. Kas. 19, 2008 10:18 pm

ya bu kitabı nerden aLıp okuyabiLiriz x)
Kullanıcı İmzası
http://hepsiciyiz.forum-motion.com/forum.htm
bahar-eren
Admin
Admin
bahar-eren

Yaş : 30 Kayıt tarihi : 03/09/08 Mesaj Sayısı : 383 Nerden :

mavi saçlı kız Vide
MesajKonu: Geri: mavi saçlı kız   mavi saçlı kız EmptyPaz Ara. 28, 2008 5:53 pm

yani cnm nerdne oalbilir kitabevi yada kitab satan her hangi biryerden arayabilirisin :d
Kullanıcı İmzası
http://hepsiciyiz.forum-motion.com

mavi saçlı kız

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası